Od 7.6 do 15.6 je kamenná prodejna ZAVŘENÁ, nakupovat můžete on-line.

Repase baterie, akumulátoru do elektrokol - cena dle druhu baterie

Kód: 2862
67 hodnocení
450 Kč
Na dotaz

Repasujeme všechny typy baterií do elektrokol, ať už světoznámé výrobce elektrokol jako jsou BOSCH, Yamaha, Shimano, BionX, KTM, Apache, Giant  nebo standardní elektrokola z řad čínské produkce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Repasujeme všechny typy baterií do elektrokol, ať už světoznámé výrobce elektrokol jako jsou BOSCH, Yamaha, Shimano, BionX, KTM, Apache, Giant  nebo standardní elektrokola z řad čínské produkce.

Jak postupovat v případě zájmu o repasi baterie?

  • Pošlete nám fotku a specifikaci vaší baterie nebo pošlete baterii k nám případně se s ní zastavte přímo na prodejně
  • Provedeme vstupní diagnostiku (cca 450 Kč) stávajícího stavu baterie včetně kontroly funkčnosti BMS a ostatních součástí baterie
  • Pošleme vám návrh možností repase včetně cenové nabídky
  • Časová náročnost repase baterie je cca. 2-5 týdnů, dle aktuální vytíženosti
  • Po dokončení repase si baterii můžete u nás vyzvednout nebo vám jí pošleme na vaší adresu

 

Stáhněte si ceník repase ZDE ( kliknutím na tento text) Návod jak se v katalogu orientovat naleznete na poslední straně katalogu. Uvedené ceny jsou orientační, konečnou cenu Vám zašleme na základě diagnostiky Vaší baterie. 

I když jsou značkové baterie elektrokol (přesněji akumulátory) vyráběny moderními technologickými postupy a osazovány co možná nejlepšími lithiovými články (Li-ion), dříve nebo později stejně začnou ztrácet kapacitu a dojezd se stává kratším a kratším. Platí to bohužel pro všechny tipy současných baterií bez výjimky. Jakmile nastane čas na výměnu baterie, možnosti jsou v podstatě dvě - koupit baterii novou nebo nechat repasovat tu stávající. Je to především cena, kvůli které stojí za to o repasi vážně uvažovat, případně ještě získání vyšší kapacity oproti původní baterii.

Repase baterie elektrokola - vyplatí se?

 Ano, ale požadujte kvalitu podloženou písemnou zárukou. Repase baterie znamená obnovu její původní kapacity (u některých ji lze dokonce navýšit) výměnou článků za nové a provedení celkové elektro revize baterie (především kontroly funkčnosti BMS - Battery management systému, což je integrovaný obvod ("mozek" baterie), který se mj. stará o bezpečné a rovnoměrné nabíjení a vybíjení článků).

Baterie elektrokola je tedy soustava několika článků vzájemně zapojených tak, aby se dosáhlo potřebného výsledného napětí - nejčastěji 36 V (jsou ale i 24V nebo 48V baterie) a požadované kapacity. V současnosti se používají téměř výhradně lithium-iontové články (Li-Ion), které mají nejvýhodnější mix vlastností. Především nemají "paměťový efekt" (tzn. že je můžete nabíjet kdykoli a klidně i částečně třeba během oběda v hospodě), mají relativně přijatelnou hmotnostživotnost a také cenu.

Jaké jsou výhody repasované baterie? 

  • Cena je hlavní argument - díky repasi můžete ušetřit nemalé peníze oproti ceně za novou (až 50%) .
  • Navýšení kapacity je další velká výhoda - při repasi je možné osadit původní obal články s vyšší kapacitou, než měly ty původní. Tím získáte baterii s celkově větší kapacitou, což ve spojení s nižší cenou dělá  poměr cena/výkon lepším než u baterie nové. Navýšení kapacity lze provést jen u některých typů baterií - informujte se raději předem.
  • Nedostupnost nových baterií daného typu nebo kapacity, kdy díky inovacím výrobců může nastat situace (a nastává), že baterii do svého několik let starého elektrokola už neseženete. 

...a jaké jsou nevýhody? 

  • Vždy to bude "jen" repase, byť kvalitně provedená. Kdo si potrpí na nové věci podepsané renomovanou značkou, za kterou je ochoten si připlatit, pro toho nebude repase nikdy to pravé ořechové.
  • Riziko, že naletíte nekvalitní firmě. Ale to se dá úspěšně eliminovat...

 

×